پیگیری گارانتی

اکچویتور برقی چیست ؟

اکچویتور برقی که به نام های محرک برقی، عملگر برقی نیز معروف است می تواند نقش یک دستگاه حیاتی در سیستم اتوماسیون صنعتی را برعهده داشته باشد. به طور کلی می توان گفت با نصب اکچویتوربرقی بر روی انواع مختلف شیرآلات در فرایندهای مختلف صنعتی مکانیزمی  می توان فراهم ساخت که قطع و وصل و یا در مواردی کنترل تدریجی جریان سیال را بصورت الکتریکی و بدون دخالت نیروی انسانی انجام داد. انواع اکچویتور برقی تجهیزات کنترلی جانبی در سیستمهای صنعتی به شمار می روند که با تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی و انتقال نیرو موجب باز و بسته شدن شیر و یا کنترل جریان می شوند. اکچویتور برقی بر روی تمامی شیرآلات اعم از شیرهای چند دور چرخش مانند شیرهای دروازه ای و شیرهای گلوب یا کروی، شیر های یک چهارم چرخش مانند بال ولو ها و باتر فلای ولو ها یا شیر های پروانه ای، نیدل ولو ها و پلاگ ولو ها و همچنین بر روی دریچه های صنعتی و دمپرها قابلیت کاربرد با ضریب اطمینان بالائی دارد. این اکچویتورهای برقی در گشتاورهای ۳۰ نیوتن -۵۰ نیوتن – ۸۰ نیوتن – ۱۰۰ نیوتن – ۲۰۰ نیوتن ۴۰۰ نیوتن – ۶۰۰ نیوتن – ۸۰۰ نیوتن -۱۰۰۰ نیوتن و ۲۰۰۰ نیوتن تولید و جهت استفاده در شرایط متفاوت عرضه گردیده است.

انواع اکچویتور برقی- برند - تیپ

به مرکز تخصصی تأمین و فروش اکچویتورهای برقی خوش آمدید

انواع اکچویتور برقی اعم از کنترل تدریجی و قطع و وصلی از برندهای معتبر اروپایی و آسیایی توسط گروه برانوش تأمین گردیده و در فروشگاه های این مجموعه موجود می باشد. از ساده ترین نوع اکچویتور برقی برای مصارف خانگی گرفته تا پیچیده ترین و حرفه ای ترین اکچویتورها را می توانید از این مجموعه تهیه نمایید. محصولاتی که در این صفحه منتشر گردیده از چند برند اروپای غربی ، کشور ترکیه  و چینی می باشد. انواع اکچویتور برقی به منظور بازو بست و کنترل جریان به همراه شیرهای توپی و پروانه ای وهمچنین دمپرهای هوا، به کار می روند. جزئیات اطلاعات اکچویتور برقی و مشخصات کامل این محصول در هرکدام از برندها در فهرست زیر درج گردیده است.

چنانچه قصد خرید اکچویتور برقی را دارید، برای مشاهده مشخصات فنی کامل و بررسی دقیقترمحصولات، روی دکمه مشاهده جزئیات کلیک کنید. کاتالوگ فنی هر کدام از محصولات نیز ، برای دانلود در صفحه مربوطه قرار گرفته است .

گارانتی معتبر با کد رهگیری

صدور برگه گارانتی با شماره سریال محصول

ضمانت اصل بودن محصول

سرتیفیکیت معتبر از کمپانی سازنده

پشتیبانی فنی و مهندسی

مشاوره فنی، تعمیرات و تعویض قطعات

اکچویتور برقی تدریجی

اکچویتور برقی تدریجی

انواع عملگرهای برقی با کنترل تدریجی(Madulating) برای کنترل شیرهای ربع گرد و مولتی ترن پروانه ای، شیرهای توپی(بال ولو)، شیرهای کشویی، شیرهای گلوب، شیهای گیوتینی در تمامی سایز ها 

عملگرهای برقی آئوما،  کن ولو (convalve) ، نوجیکس، هانیول، زیمنس، دانفوس- فرمان ۰ تا ۱۰ ولت و فرمان ۴ تا ۲۰ میلی آمپر

اکچویتور برقی ON/OFF

انواع عملگرهای برقی با کنترل دو وضعیتی (کامل بسته و کامل باز- ON/OFF) برای کنترل شیرهای ربع گرد و مولتی ترن پروانه ای، شیرهای توپی(بال ولو)، شیرهای کشویی، شیرهای گلوب، شیهای گیوتینی در تمامی سایز ها 

عملگرهای برقی آئوما،  کن ولو (convalve) ، نوجیکس، هانیول، زیمنس، دانفوس

اکچویتور ضد انفجار

اکچویتور های برقی ضد انفجار EX با ولتاژ ۲۲۰ و ۲۴ ولت در انواع دو وضعیتی ON/OFF و تدریجی و گیربکس دار و بدون گیربکس برند کن ولو (Convalve)

شیرهای مینی موتورایز

شیر های مینی موتورایز الکتریکی کنترل ۳ سیم  در انواع تدریجی و ON/OFF کوپل شده و قابل اتصال به شیرهای توپی برنجی و استیل از سایز ۱/۲ تا ۲ اینچ

برندهای کن ولو (Convalve) نوجیکس، بلیمو، TONHE

دسته گیربکس

دسته گیربکس های اهرمی و فلکه ای برای عملگرهای برقی برای باز و بسته کردن شیر به صورت دستی قابل نصب به روی شیرهای پروانه ای، توپی، کشویی و گلوب برند Convalve

اکچویتور خطی

شیرهای کنترلی برای استفاده در سیستم های تهویه مطبوع و سرمایش گرمایشی و استفاده در سیستم های اتوماسیون صنعتی از برندهای بلیمو، دانفوس و هانیول

شیرهای موتور خور مناسب برای اکچویتور برقی

شیر پروانه ای

شیر پروانه ای با متریال های بدنه چدنی دیسک استیل، چدنی دیسک کروم، بدنه چدنی با آب بند NBR,EPDM و تفلونی، جنس بندنه و دیسک استیل با آب بند تفلونی و EPDM,NBR

 

  برای مشاهده نمونه هایی از موجودی انبار، میتوانید از نمایشگاه محصولات دیدن فرمایید.برای مشاهده کامل، لطفا ورق بزنید و با کلیک بر روی دکمه، وارد گالری شوید. 

 

نمایشگاه محصولات

ویدئوی انتخاب انواع اکچویتور برقی

در ویدئوی زیر، به معرفی اجمالی انواع اکچویتورهای برقی پرداخته ایم. مشاهده این ویدئو برای آشنایی و انتخاب اکچویتور مناسب برای شما می تواند بسیار مفید باشد. همچنین مشاهده این ویدئوها، تصویر واضح تری از گروه برانوش برای بررسی بهتر این مجموعه و محصولات، ارائه می دهد که به شما برای خرید محصول مورد نظر کمک خواهد کرد.

انواع اکچویتورهای برقی که در گروه بازرگانی و مهندسی برانوش تامین و عرضه می گردند به شرح زیر می باشد:

 

ا اکچوئیتورهای دو وضعیتی، قطع و وصلی و یا ON/OFF : این اکچوئیتورها برای باز و بسته کردن کامل شیرها استفاده می شوند یعنی کاربرد این اکچویتورها در خطوط زمانی است که ما بخواهیم قطع یا وصل کامل انجام دهیم و کنترل مد نظر ما نیست.

 

۲- اکچویتور های تدریجی یا modulating :. این دسته از اکچویتورها به منظور کنترل دقیق دبی در خطوط مورد استفاده قرار می گیرند و قادرند با دریافت سیگنال ورودی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر به ما در تعیین میزان بازشدگی شیر و چند وضعیتی بودن آن کمک کند. همچنین با سیگنالهای خروجی ۴ تا ۲۰ میلی آمپر قادرند فیدبک عملکرد اکچویتور را به سیستم کنترل منتقل نماید.

 

۳- اکچویتور برقی با دسته گیر بکس : هر چند غالبا اکچویتورهای کوارتر دارای سیستم هندویل می باشند اما دسته ای از این اکچویتورها که معمولا بر روی شیرهای بزرگتر قرار می گیرند به منظور مانور شیر در زمانهای قطعی برق به یک سیستم دستی گیربکس دار مجهز گردیده اند.

۴- اکچویتور برقی ضد انفجار یا EX : این تیپ از اکچویتورها که برای محیط هایی که گاز و سیالهای دیگر قابل اشتعال مناسب می باشند ، مطابق استانداردهای EX و برای زون بندی های مختلف طراحی گردیده و قابل عرضه می باشند.

۵ – اکچویتور های مینی موتورایز: این دسته از اکچویتورها به دلیل اندازه کوچک و گشتاور مناسب شیرهای کوچک به مینی موتورایز یا مینی موتور شهرت دارند . شیرهای کوپل شده به این اکچویتورها از نوع بال ولو یا توپی می باشند. بیشترین سایزهای مورد استفاده از ½ اینچ تا ¾ اینچ می باشد . لیکن بعضی از تیپ های آنها تا سایز ۲ اینچ هم موجود می باشد

تمامی اکچویتورهای فوق برای نصب بر روی شیرهای توپی، پروانه ای و پلاگ ولو مناسب هستند . چنانچه نیاز به خرید شیر به همراه اکچویتور داشته باشید ،انواع شیر توپی با متریال های استیل و UPVC در حالت های دوراهه و سه راهه موجود است . همچنین انواع شیر پروانه ای ویفری و لاگ از جنس چدن و استیل با آب بندهای NBR,EPDM و PTFE نیز موجود و قابل عرضه است. برای سیالات گازی، مایعات و …

 

۶ –  دسته دیگری از اکچویتورهای برقی نیز موجود هستند که برای عملکرد خطی مورد استفاده قرار می گیرند . این تیپ از اکچویتورها نیز به دو صورت قطع و وصلی یا on/off  و یا تدریجی موجود می باشند. فرمان به این اکچویتورها با سیگنال های ۲ تا ۱۰ ولت بوده و قابل نصب بر روی گلوب ولوهای رزوه ای برنجی و چدنی و فلنجی به طور کوپل شده می باشند .

اکچویتور های و شیرهایی که خدمتتان معرفی گردید، از برندهای معتبر اروپایی و آسیایی هستند که در یک ویدئوی جداگانه در همین صفحه در مورد هر کدام از این برندها و مقایسه آنها با یکدیگر، به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

اگر برای انتخاب اکچویتور و شیر مورد نیازتان لازم می دانید تا بررسی بیشتری انجام دهید. پیشنهاد می کنیم مطالب و ویدئوهای این صفحه را با دقت مطالعه و مشاهده بفرمایید.

گشتاور اکچویتور های برقی

اکچویتور برقی از لحاظ گشتاور و اتصال به شیر به چند دسته تقسیم می شوند؟

برای اتصال و کوپل اکچویتور برقی به شیر مربوطه ، می بایست به چند نکته توجه کنیم . اول اینکه نقاط اتصال اکچویتور برقی و شیر با هم یکی باشد . برای این منظور شیرهایی باید در نظر گرفته شوند که اصطلاحا موتور خور باشند. در قسمت فوقانی این دسته از شیرها یک فلنج شفت شیر را احاطه نموده است که سوراخکاری آن می بایست مطابق استانداردی باشد که سوراخهای زیر اکچویتور نیز به صورت رزوه شده قرار دارد . در کاتالوگ های مربوط به شیر و اکچویتور این اطلاعات قید شده ، چنانچه به هر دلیلی نتوانیم از شیر های موتور خور استفاده نماییم ، می توان از قطعات جانبی استفاده کرده و با تراشکاری اجزای شیر مانند شفت شرایط اتصال آن به اکچویتور برقی را فراهم نماییم. در قسمت زیرین اکچویتور و در نقطه اتصال به شفت شیر ، یک شیار قرار دارد که مانند ستاره است . دلیل ستاره ای بودن این شیار این است که امکان قرار گیری اکچویتور در زوایای مختلف بر روی شیر فراهم گردد. چرا که ممکن است در برخی از مراکز صنعتی به دلیل محدودیت فضا یا موقعیت قرار گیری نیاز باشد اکچویتور در زاویه دیگری قرار بگیرد. از دیگر خصوصیات این شیار اندازه اضلاع چهار پهلوی اصلی میباشید که نقطه ای است که با شیر کوپل می شود. در گشتاورهای مختلف با توجه به حداقل و حداکثر گشتاورهای شیر این اضلاع تعریف شده و در کاتالوگ آورده شده است . در صورت نیاز به گشتاور بیشتر برای شیر کوچک تر ممکن است نیاز باشد از یک رابط خورشیدی استفاده گردد.

همانطور که گفته شد ، گشتاور اکچویتورهای برقی بر اساس حداقل و حداکثر نیاز هر سایز از شیر محاسبه و مشخص گردیده است و همه موارد از جمله شفت و فلنج شیر در نظر گرفته شده است . در صورتیکه شیر و اکچویتور با هم خریداری گردد تمام موارد کنترل شده و پس از کوپل و کالیبره ، قبل از تحویل به مشتریان گرامی کاملا تست می گردد. اما چنانچه شیر قبلا خریداری شده است ، باید دقت گردد گشتاوری انتخاب گردد که نیروی مناسب برای حرکت شیر را داشته باشد.

انواع اکچویتورهای برقی با گشتاورهای مختلف به شرح زیر موجود می باشد :

اکچویتور برقی ۳۰ نیوتن :

اکچویتور برقی ۳۰ نیوتن کوچکترین سایز اکچویتور برقی است که توان تولید گشتاوری برابر با ۳۰ نیوتن را دارد . شیرهای بال ولو تا سایز ۱ اینچ و شیر پروانه ای تا سایز ۲ اینچ می توانند از این اکچویتور برای عملکرد استفاده نمایند . اما با توجه به مشخصات تولید هر کارخانه ، لازم است تعیین گشتاور را با نظر کارشناسان متخصص نهایی فرمایید. سایز اتصال شفت اکچویتور برقی ۳۰ نیوتن ۱۱ در ۱۱ میلیمتر می باشد و تعداد سوراخها و سایز پیچ ها مطابق استاندارد بوده و در دو سایز برای سهولت در اتصال طراحی و ساخته شده است . اکچویتور برقی ۳۰ نیوتن دارای سیستم محرک دستی نیز می باشد و با آچار آلنی که به همراه اکچویتور ارائه گردیده قابلیت حرکت دستی را در شرایط که برق قطع باشد و یا بخواهیم شیر و اکچویتور را به صورت دستی کالیبره کنیم دارد.

اکچویتور برقی ۵۰ نیوتن :

اکچویتور برقی ۵۰ نیوتن یک دستگاه الکترومکانیکی است که توان تولید گشتاوری برابر با ۵۰ نیوتن را دارد . شیرهای بال ولو تا سایز ۲ اینچ و شیر پروانه ای تا سایز ۴ اینچ می توانند از این اکچویتور برای عملکرد استفاده نمایند . اما با توجه به مشخصات تولید هر کارخانه ، لازم است تعیین گشتاور را با نظر کارشناسان متخصص نهایی فرمایید. سایز اتصال شفت اکچویتور برقی ۵۰ نیوتن ۱۴ در ۱۴ میلیمتر می باشد و تعداد سوراخها و سایز پیچ ها مطابق استاندارد بوده و در دو سایز برای سهولت در اتصال طراحی و ساخته شده است . اکچویتور برقی ۵۰ نیوتن دارای سیستم محرک دستی نیز می باشد و با آچار آلنی که به همراه اکچویتور ارائه گردیده قابلیت حرکت دستی را در شرایط که برق قطع باشد و یا بخواهیم شیر و اکچویتور را به صورت دستی کالیبره کنیم دارد.

اکچویتور برقی ۸۰ نیوتن :

اکچویتور برقی ۸۰ نیوتن یک دستگاه الکترومکانیکی است که توان تولید نیرویی برابر با ۸۰ نیوتن را دارد . شیرهای بال ولو تا سایز ۳ اینچ و شیر پروانه ای تا سایز۶ اینچ می توانند از این اکچویتور برای عملکرد استفاده نمایند . اما با توجه به مشخصات تولید هر کارخانه ، لازم است تعیین گشتاور را با نظر کارشناسان متخصص نهایی فرمایید. سایز اتصال شفت اکچویتور برقی ۸۰ نیوتن ۱۴ در ۱۴ میلیمتر می باشد و تعداد سوراخها و سایز پیچ ها مطابق استاندارد بوده و در دو سایز برای سهولت در اتصال طراحی و ساخته شده است . اکچویتور برقی ۸۰ نیوتن دارای سیستم محرک دستی نیز می باشد و با آچار آلنی که به همراه اکچویتور ارائه گردیده قابلیت حرکت دستی را در شرایط که برق قطع باشد و یا بخواهیم شیر و اکچویتور را به صورت دستی کالیبره کنیم دارد.

اکچویتور برقی ۱۰۰ نیوتن :

اکچویتور برقی ۱۰۰ نیوتن یک دستگاه الکترومکانیکی است که توان تولید گشتاوری برابر با ۱۰۰ نیوتن را دارد. با توجه به خصوصیات خط مورد استفاده و مشخصات تولید هر کارخانه  ، لازم است تعیین گشتاور  برای شیر مورد نظر را با نظر کارشناسان متخصص تعیین و نهایی فرمایید. کارشناسان فنی گروه برانوش می توانند شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب راهنمایی بفرمایند. سایز اتصال شفت اکچویتور برقی ۱۰۰ نیوتن ۱۷ در ۱۷ میلیمتر می باشد و تعداد سوراخها و سایز پیچ ها مطابق استاندارد بوده و در دو سایز برای سهولت در اتصال طراحی و ساخته شده است . اکچویتور برقی ۱۰۰ نیوتن دارای سیستم محرک دستی نیز می باشد و با آچار آلنی که به همراه اکچویتور ارائه گردیده قابلیت حرکت دستی را در شرایط که برق قطع باشد و یا بخواهیم شیر و اکچویتور را به صورت دستی کالیبره کنیم دارد.

اکچویتور برقی ۱۵۰ نیوتن :

اکچویتور برقی ۱۵۰ نیوتن یک دستگاه الکترومکانیکی است که توان تولید گشتاوری برابر با ۱۵۰ نیوتن را دارد. با توجه به خصوصیات خط مورد استفاده و مشخصات تولید هر کارخانه  ، لازم است تعیین گشتاور  برای شیر مورد نظر را با نظر کارشناسان متخصص تعیین و نهایی فرمایید. کارشناسان فنی گروه برانوش می توانند شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب راهنمایی بفرمایند. سایز اتصال شفت اکچویتور برقی ۱۵۰ نیوتن ۱۷ در ۱۷ میلیمتر می باشد و تعداد سوراخها و سایز پیچ ها مطابق استاندارد بوده و در دو سایز برای سهولت در اتصال طراحی و ساخته شده است . اکچویتور برقی ۱۵۰ نیوتن دارای سیستم محرک دستی نیز می باشد و با آچار آلنی که به همراه اکچویتور ارائه گردیده قابلیت حرکت دستی را در شرایط که برق قطع باشد و یا بخواهیم شیر و اکچویتور را به صورت دستی کالیبره کنیم دارد.

اکچویتور برقی ۲۰۰ نیوتن :

اکچویتور برقی ۲۰۰ نیوتن یک دستگاه الکترومکانیکی است که توان تولید گشتاوری برابر با ۲۰۰ نیوتن را دارد. با توجه به خصوصیات خط مورد استفاده و مشخصات تولید هر کارخانه  ، لازم است تعیین گشتاور  برای شیر مورد نظر را با نظر کارشناسان متخصص تعیین و نهایی فرمایید. کارشناسان فنی گروه برانوش می توانند شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب راهنمایی بفرمایند. سایز اتصال شفت اکچویتور برقی ۲۰۰ نیوتن ۲۲ در ۲۲ میلیمتر می باشد و تعداد سوراخها و سایز پیچ ها مطابق استاندارد بوده و در دو سایز برای سهولت در اتصال طراحی و ساخته شده است . اکچویتور برقی ۲۰۰ نیوتن دارای سیستم محرک دستی نیز می باشد و با آچار آلنی که به همراه اکچویتور ارائه گردیده قابلیت حرکت دستی را در شرایط که برق قطع باشد و یا بخواهیم شیر و اکچویتور را به صورت دستی کالیبره کنیم دارد.

اکچویتور برقی ۴۰۰ نیوتن :

اکچویتور برقی ۴۰۰ نیوتن یک دستگاه الکترومکانیکی است که توان تولید گشتاوری برابر با ۴۰۰ نیوتن را دارد. با توجه به خصوصیات خط مورد استفاده و مشخصات تولید هر کارخانه  ، لازم است تعیین گشتاور  برای شیر مورد نظر را با نظر کارشناسان متخصص تعیین و نهایی فرمایید. کارشناسان فنی گروه برانوش می توانند شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب راهنمایی بفرمایند. سایز اتصال شفت اکچویتور برقی ۴۰۰ نیوتن ۲۲ در ۲۲ میلیمتر می باشد و تعداد سوراخها و سایز پیچ ها مطابق استاندارد بوده و در دو سایز برای سهولت در اتصال طراحی و ساخته شده است . اکچویتور برقی ۴۰۰ نیوتن دارای سیستم محرک دستی نیز می باشد و با آچار آلنی که به همراه اکچویتور ارائه گردیده قابلیت حرکت دستی را در شرایط که برق قطع باشد و یا بخواهیم شیر و اکچویتور را به صورت دستی کالیبره کنیم دارد.

اکچویتور برقی ۶۰۰ نیوتن :

اکچویتور برقی ۶۰۰ نیوتن یک دستگاه الکترومکانیکی است که توان تولید گشتاوری برابر با ۶۰۰ نیوتن را دارد. با توجه به خصوصیات خط مورد استفاده و مشخصات تولید هر کارخانه  ، لازم است تعیین گشتاور  برای شیر مورد نظر را با نظر کارشناسان متخصص تعیین و نهایی فرمایید. کارشناسان فنی گروه برانوش می توانند شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب راهنمایی بفرمایند. سایز اتصال شفت اکچویتور برقی ۶۰۰ نیوتن ۲۲ در ۲۲ میلیمتر می باشد و تعداد سوراخها و سایز پیچ ها مطابق استاندارد بوده و در دو سایز برای سهولت در اتصال طراحی و ساخته شده است . اکچویتور برقی ۶۰۰ نیوتن دارای سیستم محرک دستی نیز می باشد و با آچار آلنی که به همراه اکچویتور ارائه گردیده قابلیت حرکت دستی را در شرایط که برق قطع باشد و یا بخواهیم شیر و اکچویتور را به صورت دستی کالیبره کنیم دارد.

اکچویتور برقی ۸۰۰ نیوتن :

اکچویتور برقی ۸۰۰ نیوتن یک دستگاه الکترومکانیکی است که توان تولید گشتاوری برابر با ۸۰۰ نیوتن را دارد. با توجه به خصوصیات خط مورد استفاده و مشخصات تولید هر کارخانه  ، لازم است تعیین گشتاور  برای شیر مورد نظر را با نظر کارشناسان متخصص تعیین و نهایی فرمایید. کارشناسان فنی گروه برانوش می توانند شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب راهنمایی بفرمایند. سایز اتصال شفت اکچویتور برقی ۸۰۰ نیوتن ۲۷ در ۲۷ میلیمتر می باشد و تعداد سوراخها و سایز پیچ ها مطابق استاندارد بوده و در دو سایز برای سهولت در اتصال طراحی و ساخته شده است . اکچویتور برقی ۸۰۰ نیوتن دارای سیستم محرک دستی نیز می باشد و با آچار آلنی که به همراه اکچویتور ارائه گردیده قابلیت حرکت دستی را در شرایط که برق قطع باشد و یا بخواهیم شیر و اکچویتور را به صورت دستی کالیبره کنیم دارد.

اکچویتور برقی ۱۰۰۰ نیوتن :

اکچویتور برقی ۱۰۰۰ نیوتن یک دستگاه الکترومکانیکی است که توان تولید گشتاوری برابر با ۱۰۰۰ نیوتن را دارد. با توجه به خصوصیات خط مورد استفاده و مشخصات تولید هر کارخانه  ، لازم است تعیین گشتاور  برای شیر مورد نظر را با نظر کارشناسان متخصص تعیین و نهایی فرمایید. کارشناسان فنی گروه برانوش می توانند شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب راهنمایی بفرمایند. سایز اتصال شفت اکچویتور برقی ۱۰۰۰ نیوتن ۲۷ در ۲۷ میلیمتر می باشد و تعداد سوراخها و سایز پیچ ها مطابق استاندارد بوده و در دو سایز برای سهولت در اتصال طراحی و ساخته شده است . اکچویتور برقی ۱۰۰۰ نیوتن دارای سیستم محرک دستی نیز می باشد و با آچار آلنی که به همراه اکچویتور ارائه گردیده قابلیت حرکت دستی را در شرایط که برق قطع باشد و یا بخواهیم شیر و اکچویتور را به صورت دستی کالیبره کنیم دارد.

اکچویتور برقی ۲۰۰۰ نیوتن :

اکچویتور برقی ۲۰۰۰ نیوتن یک دستگاه الکترومکانیکی است که توان تولید گشتاوری برابر با ۲۰۰۰ نیوتن را دارد. با توجه به خصوصیات خط مورد استفاده و مشخصات تولید هر کارخانه  ، لازم است تعیین گشتاور  برای شیر مورد نظر را با نظر کارشناسان متخصص تعیین و نهایی فرمایید. کارشناسان فنی گروه برانوش می توانند شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب راهنمایی بفرمایند. سایز اتصال شفت اکچویتور برقی ۲۰۰۰ نیوتن ۲۷ در ۲۷ میلیمتر می باشد و تعداد سوراخها و سایز پیچ ها مطابق استاندارد بوده و در دو سایز برای سهولت در اتصال طراحی و ساخته شده است . اکچویتور برقی ۲۰۰۰ نیوتن دارای سیستم محرک دستی نیز می باشد و با آچار آلنی که به همراه اکچویتور ارائه گردیده قابلیت حرکت دستی را در شرایط که برق قطع باشد و یا بخواهیم شیر و اکچویتور را به صورت دستی کالیبره کنیم دارد.

نحوه عملکرد اکچویتور برقی

اکچویتور برقی ابزاری الکترومکانیکی است که جریان الکتریسته را به گشتاور تبدیل می نماید و بدین ترتیب با نصب این ابزار می توان در اتوماسیون صنعتی انواع شیرآلاتی که به صورت دستی عمل می کنند را به صورت برقی  کنترل کرد. در ساختار این تجهیز برای رسیدن به سرعت دورانی لازم جهت انجام فرمان و کاهش سرعت چرخش بالا و آرام کردن حرکت باز و بسته شدن ولوها، از یک گیربکس استفاده می شود. وجود گیربکس موجب پایداری و دقت عملکرد اکچویتور می گردد. انواع مختلف عملگر برقی معمولا به دو صورت قطع و وصل و یا با هدف کنترل تدریجی جریان، شیرها را با ورودی سیگنال آنالوگ بین ۴ الی ۲۰ میلی آمپر معادل ۰ تا ۱۰ ولت، کنترل می کنند. کاربرد شیر موتوری در تمام فرایندهای صنعتی از جمله تصفیه خانه ها ، کارخانجات ، نیروگاهها، پتروشیمی ها ، پالایشگاها، سیستم های تهویه مطبوع ، فرایندهای هسته ای و خطوط انتقال سیال می باشد.

خرید اکچویتور برقی

بر این اساس که عملگر برقی نقشی حیاتی در کنترل و بازو بست جریان در خطوط حساس و پیچیده دارد، در خرید اکچویتور برقی و انتخاب این دستگاه چند پارامتر اصلی باید مورد توجه قرار گیرد.

 • سایز و نوع شیر
 • گشتاور تولیدی
 • ولتاژ ورودی
 • فشار جریان سیال درون خط
 • شرایط محیطی سیستم

همانگونه که در خرید اغلب دستگاه ها، ویژگیها و مزایا و معایب آن نیز از فاکتورهای انتخاب به شمار می رود، در خرید اکچویتور برقی نیز مزایا و معایبی وجود دارد :

مزایا

 • دارای قابلیت تغییر سرعت موتور به کمک گیربکس و رسیدن به سرعت مطلوب
 • موتور الکتریکی را می توانید به سادگی در سیستم کنترلی مدیریت کنید.
 • عدم ایجاد آلودگی و یا رطوبت در محیط
 • تامین انرژی ساده
 • عدم ایجاد نوسان در خروجی
 • دارای طراحی های فشرده و کوچک

معایب

 • قیمت نسبتا بالا
 • در صورت قطع انرژی الکتریکی در همان وضعیت باقی می مانند.

شیرالات قابل استفاده با اکچویتور برقی یا عملگر برقی:

در سیستم اتوماسیون صنعتی و در خطوطی که برای کنترل و بازو بست جریان در آن از نیروی انسانی استفاده نمیشود،  برای انتخاب و خرید اکچویتور برقی  مناسب برای شیر پروانه ای پارامترهایی نظیر گشتاور شیر، دمای سیال،سایز، غلظت سیال،خورندگی سیال و فشار کاری سیال را باید به صورت تخصصی در نظر گرفت.

 • شیر پروانه ای با اکچویتور برقی :

شیر پروانه ای از انواع شیرآلات صنعتی پرکاربرد است که در آن یک دیسک دایره شکل با چرخش باعث کنترل و یا بستن مسیر سیالات می شود. این نوع شیرغالبا در مسیر سیالات با چگالی بالا و مایعات غلیظ به کار گرفته میشود.  ویژگیهای این نوع شیر به کاربرد ، محیط کاری و همچنین نوع سیالی که با آن در ارتباط است بستگی دارد.

 • شیر توپی یا بال ولو با اکچویتور برقی:

شیر توپی یا بال ولو نوعی از شیرهای صنعتی ربع گرد است که در آن یک گوی نقش مسدودکننده مسیر جریان سیال عبوری را برعهده دارد. انواع مختلف شیر توپی در صنایع مختلف نظیر دارویی، نساجی، خودروسازی، پلاستیک و همچنین سیستم های آب و فاضلاب به کار گرفته می شوند.

 • شیر کشویی با اکچویتور برقی:

در پیکربندی و ساختار شیر کشویی یا دروازه ای از یک دریچه دایره ای برای باز و بست جریان سیال بهره گرفته شده است. غالبا انواع شیرکشوئی  در حالت نیمه باز دچار مشکل خواهند شد. این شیر بطور معمول در باز و بست مسیر سیالات غلیظ و با چگالی بالا عملکرد مناسب دارد. بیشترین کاربرد انواع مختلف این شیر در خطوط صنعتی مختلف نظیر پالایشگاه ها، مجتمع های پتروشیمی، نیروگاه ها،مجتمع های پتروشیمی و تاسیسات دریایی می باشد.

 • شیر گیوتینی با اکچویتور برقی:

شیر گیوتینی آن دسته از شیرهای صنعتی با عملکرد تدریجی است که یک تیغه عمودی در ساختمان داخلی شیر نقش کنترل کننده مسیر عبور جریان را برعهده دارد. این نوع شیر ها در انتقال سیالات دارای ذرات جامد مورد استفاده قرار میگیرند و در صنایع کاغذ سازی، صنایع غذایی و سیمان و آب و فاضلاب می توان از آنها را به کار گرفت.

 • شیر چاقویی یا نایف ولو با اکچویتور برقی:

نایف ولو ها در ظاهر به  شیر پروانه ای شبیه هستند و عملکرد آنها باز و بست و همچنین کنترل جریان می باشد. این شیر در مسیر سیالات مایع ، جامد و همچنین سیالاتی همانند لجن که مقدار زیادی جامدات دارند به کار گرفته می شود.

 • شیر سوزنی با اکچویتور برقی:

در شیرهای سوزنی یا نیدل ولوها کنترل جریان سیال به واسطه یک قطعه سوزنی که توسط رزوه های طراحی شده بر روی آن حرکت میکند،کنترل میکند. این نوع از شیرها به دلیل کنترل دقیق جریان  در تمامی موارد کنترل سیالات کاربرد دارد که از پر کاربردترین آن ها در سیالات گاز است.

 • دمپر ها و دریچه ها با اکچویتور برقی:

جریان داشتن هوا در یک محیط بسیار مورد توجه و مهم است. دمپر یک دریچه یا صفحه ای است که جریان هوا را در کنترل کننده های هوا، دودکش ها و در کل تجهیزات انتقال دهنده هوا کنترل و یا قطع و مسدود می کند. با نصب انواع اکچویتور برقی روی این دمپر و دریچه ها بازو بست کامل و تدریجی صورت می گیرد.

قیمت اکچویتور برقی

انواع مختلف اکچویتور برقی با عملکرد متفاوت در بازار موجود است. به طور کلی از لحاظ دو رده بندی مختلف می توان قیمت اکچویتور برقی را مورد بررسی قرار داد : رده اول که مربوط به برند های اروپایی است که از سطح کیفیت بالا و همچنین قیمت بالاتری نسبت به برند های دیگر برخوردار هستند و برند های ترکیه ای و چینی نیز در رده دوم قرار می گیرند که عموما قیمت اکچویتور برقی در مقایسه با محصولات اروپائی در این برندها مناسب تر است و همچنین سطح کیفی پایین تری نسبت به برندهای اروپایی دارند. همانند دیگر محصولات صنعتی و الکتریکی ، قیمت اکچویتور برقی نیز از پارامترهای مختلفی نظیر برند،نحوه عملکرد،مدل و جنس تاثیر می گیرد. همچنین نحوه عملکرد این تجهیز حالت کنترل تدریجی، حالت کنترل دستی، دارا بودن گشتاور قوی و… بر قیمت اکچویتور برقی اثرگذار است.  درصورتی که نیاز به مشاوره فنی، خرید و یا بررسی قیمت اکچویتور برقی دارید از طریق دیدگاه ها در همین صفحه و یا راه های ارتباطی با ما در تماس باشید.

۲ پاسخ به “اکچویتور برقی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به سایت
Call Now Button