پیگیری گارانتی

اَنگِل ولو پنوماتیک (pneumatic angle valve)

EMC

NOGIX

CONVALVE

انواع انگل ولو پنوماتیک :

انگل ولو پنوماتیک چیست ؟ :

انگل ولو پنوماتیک یک شیر دو راهه به همراه یک اکچویتور پنوماتیک ، با قابلیت های بسیار کاربردی می باشد . این شیر طوری طراحی شده است که می تواند در عین اینکه سرعت جریان را تنظیم  می کند ، افت فشار متناسب ایجاد کند . و به این شکل سیال را  به بهترین شکل ممکن کنترل می کند  . 

این قابلیت در صنایع ، بسیار مورد توجه می باشد . به همین دلیل این دستگاه پنوماتیک را می توان در دسته ی شیرهای کنترل جریان و فشار قرار داد . ایجاد یک پله در مسیر جریان آب ، باعث افت فشار مناسب، بدون شرایط کاویتاسیون می گردد. به منظور قرار گیری پیستون  انگل ولو  در شیار نشیمنگاه این شیر ، لازم است که پیستون ، یک زاویه ۴۵ درجه با بدنه اصلی شیر داشته باشد . به همین دلیل این شیر به صورت Y شکل طراحی گردیده  و به آن شیر زاویه ای نیز گفته می شود  .

مقاومت در برابر فشار و دما:

از دیگر مزیت های  انگل ولو پنوماتیک ، می توان به مقاوت خوب آن در برابر فشار و دما اشاره کرد . از طرفی طراحی بدنه و تجهیزات به کار رفته در آن ، باعث مقاومت مناسب در برابر سیال ( چه هنگامی که در حال عبور باشد چه وقتی که در حال بستن شیر باشد ) می گردد و از طرف دیگر به دلیل استفاده از آب بند تفلون ،  قابلیت تحمل درجه حرارت تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد در انگل ولو وجود دارد. دقیقا به همین دلیل است که این دستگاه برای سیالات مختلف همچون بخار، روغن داغ یا با حرارت نرمال ، سوخت هایی مانند گازوئیل ، هوا و گاز مورد استفاده قرار گرفته و از محبوبیت بالایی نزد صاحبان صنایع برخوردار است.

انگل ولو پنوماتیک کان ولو – convalve :

انگل ولو پنوماتیک کان ولو در سه مدل موجود می باشد .  مدل برنجی ،تمام استیل و  استیل کله پلاستیکی ، عملکرد تمامی موارد فوق یکسان بوده و هر یک از آنها در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرند. انگل ولو برنجی برای آب و شرایطی که دارای خورندگی محیطی زیادی نباشد مورد استفاده قرار می گیرد ، انگل ولو تمام استیل برای بخار ، آب داغ ، روغن داغ و سیالات خورنده و حساس مورد استفاده می گردد. انگل ولو استیل کله پلاستیکی دارای وزن سبکتر و  شرایط خوردگی محیطی کمتر می باشد که در شرایط خاص از آن استفاده می شود .کلیه موارد اشاره شده ، محصول کمپانی convalve هلند بوده و بسیار با کیفیت می باشند.

انگل ولو پنوماتیک نوجیکس – nogix :

انگل ولو پنوماتیک نوجیکس نیز در هرسه مدل برنجی ، استیل و استیل کله پلاستیکی موجود می باشد. استیل به کار رفته در این انگل ولو از نوع ۳۰۴ بوده و برای سیالاتی که خورندگی زیادی ندارند بسیار مناسب است . تکنولوژی به کار رفته در ساخت این شیر بسیار بالا بوده و آن را به رقبای اروپایی بسیار نزدیک کرده است . انگل ولو پنوماتیک نوجیکس علاوه بر کیفیت خوب دارای قیمت مناسبی نیز می باشد که جمع این دو خصوصیت باعث استقبال گسترده از آن شده است.

انگل ولو پنوماتیک ای ام سی – EMC:

انگل ولو پنوماتیک EMC یکی از محصولات کمپانی چینی به همین نام می باشد. این برند خوشنام چینی در بیش از ۱۲۰ کشور جهان محصولات خود را عرضه نموده و مورد استقبال قرار گرفته است . کیفیت بالا همراه با قیمت مناسب شرایط بسیار مناسبی برای محصولات این کمپانی ایجاد کرده است . انگل ولوهای پنوماتیک EMC در سایزها و تیپ های مختلف در گروه برانوش موجود و قابل ارائه می باشد.

انگل ولو پنوماتیک با اتصال کلمپی:

انگل ولو با اتصال کلمپی در مواردی استفاده می شود که نیاز به مراقبت ویژه وجود داشته باشد . مانند صنایع غذایی و دارویی . نوع اتصال کلمپی اجازه ورود هیچ گونه جرم اضافه به محل اتصال را نمی دهد و با عث می شود آن منطقه کاملا مراقبت شده باشد. در سیستم های فلنجی و رزوه ای فضاهای بسیاری وجود دارد که محل مناسبی برای تجمع موارد آلوده است . در بعضی از صنایع که نیاز به فضاهای استیریل با درجه کمتری وجود دارد از جوش دادن شیر های رزوه ای استفاده می شود که این کار استاندارد نیست . با توجه به گستره وسیع و تنوع تولید این شیرها بهتر است از هر کدام آنها در شرایط خاص خودش استفاده کنیم.

انگل ولو پنوماتیک با اتصال دنده ای :

انگل ولو پنوماتیک با اتصال دنده ای در خطوطی استفاده می شود که اتصال آن به صورت رزوه باشد . خطوطی که دارای فشار کمتری باشند معمولا از این نوع اتصال استفاده می کنند . هنگام استفاده این شیر در خطوط رزوه ای حتما می بایست به نوع رزوه و استانداردهای آن دقت کرد. در صورتی که دندانه های شیر با لوله خط مطابقت نداشته باشد می توان از تبدیل هایی که در بازرا موجود هستند استفاده نمود. همچنین استفاده از سیستم های آب بند کننده نظیر تفلون برای اتصال این شیرها مانند همه موارد دنده ای الزمامی است . یکی دیگر از مزیت های اتصال رزوه ای ساده بودن باز و بسته شدن آن بر روی خطوط است همچنین این نوع اتصال انعطاف مناسبی در صورت برخورد با کوتاه و بلند بودن نقطه اتصال دارند و با تعداد دندانه های درگیر می توان به نقطه مطلوب رسید.

انگل ولو پنوماتیک با اتصال فلنجی :

این شیر در خطوطی استفاده می شود که اتصال آن به صورت فلنجی باشد . خطوط انتقال با میزان فشار بالا  معمولا از این نوع اتصال استفاده می کنند . استحکام بالا و سطح اتصال وسیع تر این اجازه را می دهد که مقاومت بیشتری در مقابل فشار سیال ایجاد شود. به همین منظور فلنج ها با کلاس ها و گرید های متفاوتی درجه بندی می شوند که بر اساس آنها بتوان با توجه به میزان فشار موجود از گزینه مطلوب استفاده کرد. از دیگر نکاتی که هنگام استفاده از شیر زاویه ای پنوماتیک فلنجی می بایست به آن توجه کرد نوع استاندارد فلنج می باشد. سیستم انگلیسی یا اینچی در مقابل سیستم میلیمتری یا دی ان دو استاندارد متفاوت هستند که در صورتی که به آن توجه نداشته باشیم در هم محوری آنها دچار مشکل خواهیم شد.

ورود به سایت
Call Now Button