پیگیری گارانتی

شیر برقی سایز سه چهارم اینچ مناسب برای سیالات : آب ، هوا ، روغن سبک ، گاز غیر قابل اشتعال

سایز سه چهارم یکی از رایج ترین و پر کاربرد ترین سایزها در شیرهای برقی می باشد . خطوط لوله آب شهری مدت هاست که در ساخت و سازهای جدید از این سایز به جای سایز یک دوم استفاده می شود . میزان آب دهی مناسب بر اساس فشار یکی از این دلایل می باشد. علاوه بر ساختمان ها که بیشتر از شیر های برقی برنجی استفاده می کنند ، بخش زیادی ازشیر برقی های در صنعت نیز از سایز سه چهارم استفاده می کنند . شیرهای برقی استیل ، آلومینومی و یو پی وی سی با سایز سه چهارم بسیار پر کاربرد می باشد. سیالاتی مانند گاز ، بخار ، روغن ، هوا و سوخت از جمله سیالاتی هستند که می توان برای عبور آنها از شیر برقی استفاده کرد. 

انواع شیر برقی سایز سه چهارم در متریال های مختلف

شیر برقی سایز سه چهارم در متریال های برنجی — استیل – یوپی وی سی – تمام تفلون و آلومینومی موجود می باشد. همچنین سیستم های آب بندی مختلف مانند وایتون ،  ان بی آر  و ای پی دی ام بر روی شیرهای مذکور قرار گرفته که باعث می گردد برای مصارف متنوعی مورد استفاده قرار گیرد .

انواع شیر برقی سایز سه چهارم با عملکرد های مختلف

این شیر برقی با طراحی های مختلف و به صورت های دیافراگمی ، پیستونی و در دو حالت پایلوت و دایرکت تولید و به بازار ارائه گردیده است . معمولا شیرهای دیافراگمی برای آب ، هوا و سیالات با ویسکوزیته کم مورد استفاده قرار می گیرد و شیرهای پیستونی برای بخار و سیالات دارای ویسکوزیته گزینه مناسب تری می باشد . همچنین مدل های دایرکت بدون نیاز به فشار اولیه می توانند شروع به کار کنند و مدل های پایلوت نیاز به فشار اولیه دارند و معمولا در شیر سه چهارم با فشار بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد .

انواع شیر برقی سایز سه چهارم با سیستم های مختلف باز و بسته شدن

شیر برقی سه چهارم در هریک از تقسیم بندی های قسمت های بالا به دو دسته اصلی از نظر سیستم باز و بسته شدن تقسیم می شود . این شیرها یا نرمال کلوز هستند ، به این معنا که به صورت معمول در حالت بسته قرار دارند و با اتصال برق به حالت باز در می آیند و یا نرمال اوپن هستند که به صورت معمول باز هستند و با اتصال برق به حالت بسته در می آیند. از این دو حالت شیرهای نرمال بسته دارای کاربرد بیشتری می باشند . 

انواع شیر برقی سایز سه چهارم در برندهای parker-gevax- tork-emc-ode-acl -asco  در گروه بازرگانی و مهندسی برانوش موجود و قابل ارائه می باشد.

  • وجود سنگریزه در آب باعث اختلال در عملکرد دیافراگم می گردد . اگر آبی که در سیستم جریان دارد دارای املاح و رسوب است حتما قبل از شیر برقی ، شیر صافی نصب کنید. در صورت اختلال در عملکرد شیر به علت وجود سنگ ریزه ، شیر را باز کرده و رسوبات به وجود آمده را تمیز کنید تا به سادگی این مشکل برطرف گردد.
  • در صورتی که حرارت آب دائما بیشتر از ۷۰ درجه است بهتر است از شیر برقی پیستونی یا سوزنی استفاده کنید . دیافراگم اگر به طور متوالی در معرض حرارت بالا باشد به مرور زمان فرم خود را از دست می دهد .
ورود به سایت
Call Now Button