پیگیری گارانتی

شیر برقی چیست ؟ و از چه اجزایی تشکیل شده است؟

شیر برقی یا سولنوئید ولو (solenoid valve) به شیری گفته می شود که با نیروی الکترومغناطیسی از طریق یک سیم پیچ به نام بوبین یا کویل باز یا بسته می شود.   مهمترین ویژگی شیر برقی ، سرعت عملکرد آن می باشد. این شیر می تواند در کمتر از یک ثانیه باز یا بسته شود. این قابلیت در بسیاری از صنایع دارای کاربرد می باشد و به همین دلیل شیر برقی با قابلیت ها و متریال های مختلف تولید و روانه بازار گردیده اند تا بتوانند برای سیالات مختلف مورد استفاده قرار گیرند. تقریبا برای تمام سیالات مورد استفاده در بخش خانگی ، کشاورزی و صنعت ، شیر برقی ساخته شده است . 

اجزای تشکیل دهنده شیر برقی شامل :

۱- بدنه ، که با توجه به نیاز به شکل ۲/۲ یا ۳/۲ ساخته شده است 

۲- سیستم آب بندی ( دیافراگمی ، سوزنی یا پیستونی)

۳- اسپول یا شفت عملگر         ۴- بوبین یا کویل در ولتاژها و توان های مختلف

 

 انواع شیر برقی با قابلیت های متفاوت در گستره وسیعی از صنایع به شرح زیر معرفی گردیده است. برای مشاهده کامل محصولات و توضیحات تکمیلی بر روی کلید مشاهده محصولات ، در هر یک از بخش ها کلیلک کنید . همچنین دیتاشیت کلیه محصولات در صفحات اختصاصی قرار داده شده که می تواند در انتخاب شیر برقی مورد نظر به شما کمک کند 

گارانتی معتبر با کد رهگیری

صدور برگه گارانتی با شماره سریال محصول

ضمانت اصل بودن محصول

سرتیفیکیت معتبر از کمپانی سازنده

پشتیبانی فنی و مهندسی

مشاوره فنی، تعمیرات و تعویض قطعات

شیربرقی آب

استفاده از آب در تمامی حوزه ها ، نیاز به کنترل این سیال را بسیار ضروری و کاربردی کرده است . آب علاوه بر آشامیدن و شستشو در صنایع مختلف به صورت های متنوع مورد استفاده قرار می گیرد . از خنک کاری تجهیزات داغ تا برش اشیاء ، و برای هر استفاده ای می بایست از یک شیر خاص استفاده کرد . در این قسمت شما می توانید انواع شیرهای برقی که برای سیال آب استفاده می شود در برندهای مختلف را ملاحظه بفرمایید . شیر برقی آب از سایز ۱/۸ اینچ تا ۴ اینچ به صورت دنده ای و فلنجی و با برندهایی نظیر پارکر ، ODE، جیواکس ، EMC ، ترک و شم در این بخش معرفی گردیده اند 

شیربرقی بخار

بخار  یکی دیگر از سیالات کاربردی بویژه در صنعت می باشد. کندن پوست میوه ها و استرلیزه کردن در صنایع غذایی ، میکروب زدایی و فرایندهای تولید برخی محصولات در داروسازی ، دیگ های بخار در کارخانه های بزرگ و صنایع پتروشیمی ، فولاد و غیره ، استفاده از بخار را بسیار فراگیر کرده ، بنابراین بدیهی است که کنترل این سیال کاربردی نیز دارای اهمیت فراوانی باشد. ما در این بخش مجموعه کاملی از انواع شیرهای برقی برای کنترل جریان و فشار بخار را که توسط گروه بازرگانی و مهندسی برانوش تأمین و عرضه می گردد. خدمت شما معرفی می کنیم شیرهای برنجی و استیل برای مصارف مرتبط از سایز ۱/۴ اینچ تا سایز ۴ اینچ اتصال رزوه ای و فلنجی موجود است. موجود است. با تحمل دمای حداکثر ۱۴۰ درجه تا ۸۰۰ درجه سانتیگراد.

شیربرقی گاز

سیال گاز جزء لاینفک زندگی امروز در جهان می باشد و به عنوان پر مصرف ترین سوخت شناخته می شود . شیر برقی گاز دارای تنوع بسیار زیادی در استفاده می باشد . از کنترل گاز شهری در موتورخانه و داخل آپارتمان گرفته تا ایستگاههای تقلیل فشار و خطوط انتقال گاز ، از سایز کوچک ۱/۲ اینچ  تا سایز ۴ اینچ ، این شیرهای برقی با عملکردهایی نظیر قطع کننده ، تک ضرب و تدریجی در برندهای معتبری نظیر ماداس در این مجموعه موجود می باشد که به تفصیل در داخل صفحه راجع به آنها توضیح داده شده است .

شیر برقی استیل

شیرهای برقی الکترو مغناطیسی (سلونوئید ولو) با متریال استیل ۳۱۶ و استیل ۳۰۴ از سایز ۱/۴ اینچ تا ۳ اینچ موجود بوده و در این بخش معرفی گردیده است . تمامی این شیرهای برقی همراه با بوبین های متنوع ۱۲،۲۴،۱۱۰ و ۲۲۰ ولت ارائه می گردند . شیر برقی استیل بهترین انتخاب برای محیط ها و سیالات خوردنده می باشد. تقریبا در تمامی شیر های برقی استیل موجود در این مجموعه ، جنس آب بند از نوع وایتون می باشد . بنابراین می توان این شیرهای برقی را برای استفاده در سیالات با درجه حرارت بالا نیز استفاده کرد . 

سلونوئید ولو های استیل همگی از بهترین و با کیفیت ترین برندها انتخاب شده اند که عبارتند از: ODE , ACL , EMC و ترک

شیر برقی روغن داغ

استفاده از روغن در برخی موارد نیاز به افزایش حرارت دارد . این حرارت بعضا ممکن است تا ۸۰۰ درجه سانتیگراد نیز برسد . شیر برقی که برای روغن داغ مورد استفاده قرار می گیرد ، علاوه بر تحمل حرارت می بایست در مقابل میزان ویسکوزیته روغن نیز مقاوم بوده و عملکرد آن دچار اختلال نشود . از این رو شیرهای برقی روغن داغ عموما به صورت پیستونی تولید می شوند . پیستون نسبت به دیافراگم شرایط بسیار بهتری برای مواجهه با روغن دارد .شیرهای الکترو مغناطیسی (سلونوئید ولو) با متریال استیل ۳۰۴ برای کنترل روغن داغ در دماهای ۲۵۰ درجه سانتیگراد، ۴۰۰ درجه سانتیگراد و ۸۰۰ درجه سانتیگراد سایز ۱/۲ تا ۳ اینچ با اتصال رزوه ای و فلنجی موجود است.

برند این نوع از شیرها EMC و ژینگفو است که به لحاظ کیفیت در حد محصولات اروپایی است.

شیر برقی بگ فیلتر

شیرهای الکترو مغناطیسی بگ فیلتر یا غبارگیر ( بگ فیلتر سلونوئید ولو) با متریال آلومینیوم  در سایزهای ۱/۲ تا ۳ اینچ موجود است. این شیرها در صنایعی نظیر : سیمان ، سرامیک و به طور کلی تمامی صنایعی که نیاز به پاکسازی پیوسته محیط دارند مورد استفاده قرار می گیرد. این شیرها به صورت پیوسته در تعداد بالا در مقابل کیسه های جمع کننده غبار قرار می گیرند و با شلیک هوا ، آنها را به طور کامل غبار زدایی می کنند. وضعیت قرارگیری این شیرها به روی خط ۹۰ درجه می باشد.

برندهای موجود از شیرهای بگ فیلتر عبارتند از: آسکو اصل، tork، چینی طرح آسکو و EMC

شیر برقی فشاربالا

شیرهای الکترو مغناطیسی که بتوانند در مقابل فشار بالا مقاوم باشند قطعا شیرهای خاصی هستند. شیرهای سلونوئیدی  از ۲۰ بار به بالا در دسته شیرهای فشار بالا محسوب می شود شیرهای فشار بالا در فشار های ۴۰ بار، ۵۰ بار، ۷۰ بار ، ۱۰۰ بار و ۲۵۰ بار به صورت نرمال کلوز و نرمال اوپن در این مجموعه موجود می باشد. با توجه به ولتاژهای مختلف که برای این شیرها و بوبین های آنها مشخص گردیده می بایست به این نکته توجه کرد که استفاده از ولتاژهای کمتر میزان مقاومت را نیز حداکثر تا ۳۰ درصد ممکن است کاهش دهد. جزئیات این مطالب در این بخش به صورت کامل توضیح داده شده است .

برندهای موجود از شیرهای فشار بالا عبارتند از: tork, ODE , ACL , Gevax و emc

شیر برقی اتصال فلنجی

شیرهای الکترو مغناطیسی با اتصال فلنجی برای مصارف مختلف آب، بخار، گاز، روغن داغ و .. موجود است. متریال این شیرهای فلنجی از نوع برنجی، چدنی و استیل ۳۰۴ است و از سایز ۱/۲ تا ۴ اینچ موجود است. با توجه به تنوع مناسب بر اساس نیاز ، ما تمامی موارد را به صورت کامل در این بخش و در قسمت هر محصول توضیح داده ایم . برای انتخاب بهتر می توانید وارد این بخش شده و به بررسی این محصولات بپردازید. برند EMC به عنوان یکی از برندهای خوشنام چینی در جهان به همراه برند معتبر ژانگفو سازدندگان این تیپ از شیرها می باشند که همگی در گروه برانوش موجود و قابل عرضه می باشد

شیر برقی ضد آب

بوبین های ضد آب قابل نصب روی تما شیرهای برقی ساخت کمپانی EMC با درجه حفاظت IP67 موجود است که برای قرار گرفتن در داخل آب طراحی و تولید شده است. آبنماها و فواره ها ممکن است بیشترین استفاده را از این محصول داشته باشند . اما در بسیار ی دیگر از قسمت های صنعت که نیاز باشد کنترل سیال در زیر آب انجام شود این شیر برقی می تواند بهترین گزینه باشد. بوبین این شیر در ولتاژ و توان های مختلف موجود و قابل ارائه می باشد

کمپانی سازنده بوبین های ضد آب “EMC” است.

شیر برقی ضد اسید

شیرهای برقی تقلونی بسیار مقاوم در برابر خوردگی ناشی از سیالات اسیدی و اسیدها ساخت کمپانی EMC و ژانگفو موجود است. سایز این شیرها از ۱/۲ تا ۳ اینچ و با اتصال رزوه ای و فلنجی عرضه گردیده است. نوع تفلون مورد استفاده در این شیر برقی از نوع PTFE نسوز بوده و علاوه مقاومت در برابر مواد خورنده مانند اسید ، دارای مقاومت در برابر دما تا ۴۰۰ درجه سانتیگراد نیز می باشد. این مقاومت همزمان باعث می گردد که این شیر برقی یک گزینه بسیار محبوب برای استفاده کنندگان باشد چرا که متریال های دیگر مانند یو پی وی سی ممکن است یکی از این دو را داشته باشند. توضیحات تکمیلی و جزئی در این بخش ارائه گردیده است . کاتالوگ محصول نیز ضمیمه مشخصات می باشد. 

شیر برقی ضد انفجار

در این بخش به بوبین های EX ضد انفجار با حساسیت های مختلف از برندهای ODE ، جیواکس ، ناس مگنت و پارکر می پردازیم . انتخاب این بوبین برای کنترل سیالات در محیط های انفجاری دارای حساسیت فراوانی است. بنابراین توصیه می کنیم مطالب داخل صفحه و مشخصات محصول به طور کامل مطالعه شود. این بوبین ها با توجه به تنوع در قطر شفت برای اغلب شیرهای برقی موجود در بازار می تواند در ولتاژهای ۲۴ یا ۲۲۰  مورد استفاده قرار گیرد. تمامی موارد معرفی شده در این مجموعه موجود و قابل ارائه است. 

انتخاب برند

نمایشگاه محصولات

کدام یک از شیرهای برقی برای کار شما مناسب است

با توجه به تنوع بسیار زیاد در تولید شیر برقی ، با بررسی مواردی که ذکر می کنیم می توانید بهترین گزینه چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ اقتصادی را انتخاب بفرمایید

۱- نوع سیال ( آب – هوا – گاز – روغن – بخار- اکسیژن – هیدروژن – و……)

۲- نوع عملکرد شیر برقی نرمال کلوز باشد یا نرمال اوپن ، به عبارتی دیگر باید بررسی کنید که شیر برقی مورد نیاز شما در بیشتر اوقات می بایست در حالت باز باشد یا بسته؟

۳- ولتاژ سیستم کنترلی شما چه ولتاژی است ، چه توان و آمپری دارد؟

۴- شیر مورد نیاز ۲/۲ به معنای دوراهه است یا ۳/۲ به معنای سه راهه؟

۵- مینیمم و ماکزیمم درجه حرارت محیط و سیال چقدر است؟

۶- آیا قبل از شیر فشار اولیه وجود دارد؟ فشار ماکزیمم خط چقدر است؟

۷- آیا سیال دارای ویسکوزیته می باشد ؟ آیا میزان ویسکوزیته پس از حرارت مشخص شده است ؟

۸- آیا محیط یا سیال شما خورنده است؟

۹- آیا محیط شما دارای هشدارهای انفجاری است؟

۱۰- آیا محیط شما دارای غبار فراوان است؟

بعد از بررسی موارد فوق می توانید از میان گزینه های مشخص شده در هر قسمت گزینه مد نظر خود را انتخاب فرمایید. ما در گروه مهندسی و بازرگانی برانوش که به صورت کاملا تخصصی در حوزه کنترل سیالات با شیرهای برقی و اکچویتورهای برقی و پنوماتیک فعالیت می نماید،  برای تمامی شرایط فوق گزینه های بسیار خوبی با کیفیت عالی داریم که قطعا می تواند نیاز شما را مرتفع سازد.

 در صورتیکه پس از ورود به هر یک از بخشها و مطالعه محتویات صفحه ، نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید و یا پاسخ سوالات خود را در این صفحه ها نیافتید ، کارشناسان ما در خدمت شما هستند که برای بهترین انتخاب به شما کمک کنند. برای ارتباط با کارشناسان ما می توانید از طریق راههای ارتباطی که در صفحه تماس با ما مشخص گردیده تماس گرفته و یا پیام های خود را ارسال بفرمایید.

ورود به سایت
Call Now Button